راه های رسیدن به موفقیت(بخش دوم)

برای رسیدن به موفقیت در زندگی فرا گرفتن رازهایی که در زندگی افراد موفق کاربرد دارد ، لازم است ، رازهایی که با استفاده از آن ها می توانیم در زندگی به سمت جلو حرکت کنیم و به موفقیت برسیم .

242

نکات مهم در یادگیری موثر:

منابع اطلاعاتی مرتبط با شغل‌تان را مطالعه کنید:

۷۷٫۹ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی Bayt.com یادآوری کردند که به مطالعه‌ ی دائم عادت دارند و ۶۹٫۶ درصد از نقش ضروری مطالعه در ارتقای شغلی سخن گفتند. به غیر از مطالعه‌ ی ماخذ که به صورت کلی گرداگرد مبحث کسب‌ و کار نوشته شده‌اند، به ماخذ دیگری که به‌ صورت ویژه تر به شاخه‌ ی کاری خودتان پرداخته‌ اند هم رجوع کنید. اگر دربازه ی مطالعه‌ ی کتاب خاصی شک دارید، در وب‌ سایتهای بررسی کتاب، به مطالعه‌ ی ارزیابی‌‌ های کتاب‌ مورد نظرتان بپردازید و همینطور جدیدترین مقاله های پژوهشی و رویدادهای علمی را در مجله ها و نشریات تخصصی دنبال کنید. خلاصه همواره بکوشید در مطالعات کاری از مابقی هم‌ردیفان خود پیشی بگیرید تا به موفقیت دلخواهتان برسید. 

موفقیت

علایق غیرمرتبط با شغل تخصصی‌تان را دنبال کنید

اکتساب علم و مهارت درباره ی موضوعاتی که شخصاً به آنها علاقه‌ دارید، ولو چنانچه این آموخته‌ها به کار و حرفه‌ی تخصصی‌تان ربطی نداشته باشد، صددرصد باز هم در توسعه زندگی شخصی و ولو موفقیت شغلی‌تان با ارزش و اثرگذار خواهند بود. می‌توانید اغلب مهارت‌ ها را در چندین و چند زمینه استفاده کنید و شکی نیست که روزی همین مهارتها در شغل‌تان هم به‌ درد بخورند.

موفقیت و کلاس های آنلاین

با شرکت در کلاسهای آموزشی قادرید در یک محیط کاملاً ساختاریافته، از دیدگاه کارشناسان بهره ببرید و در گفت‌وگوهای سالم شرکت کنید. اگر به هر دلیلی قادر به شرکت در کلاس‌ های حضوری نیستید، قادرید در کلاس های آنلاین ثبت نام کنید. ۳۹٫۳ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی Bayt.com عنوان کردند که اگر این مجال در اختیارشان قرار داده شود، نسبت به شرکت در کلاس های آنلاین بی علاقه نیستند.

همچنین بخوانید
کار آفرینان بخوانند! ریسک منطقی یعنی موفقیت
جلسات گفت‌وگوی گروهی

عضویت در گروه باعث بالا رفتن و استمرار علاقه‌مندی و همینطور به چالش کشیده شدن و تقویت دانسته‌هایتان میگردد. برای مثال می‌توانید در یک باشگاه کتاب یا هر گروه دیگری با هر مبحثی که علاقه‌ مند هستید، عضو شوید. تفاوتی هم ندارد که این گروه‌ ها آنلاین هستند یا غیرآنلاین. اصلی ترین کارکرد گروه این است که با به وجود آوردن مشارکت میان اعضا، باعث ترقی دانش می‌شود. امروزه، اغلب مدیران و کارمندان با عضو شدن در گروه‌های تخصصی و شرکت در گفت‌وگوهای تخصصی می‌کوشند تا ضمن به اشتراک‌گذاری دانش خود، از دانش دیگران هم بهره‌مند شوند.

لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/jRKXZ

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات