مناسب ترین مکمل‌های ورزشی ویژه بانوان(بخش اول)

این مطلب صرفاً جهت اطلاع رسانی در مورد مکمل‌های ورزشی مخصوص بانوان و ورزشکاران زن حرفه‌ای و آماتور تهیه شده است. و ما مصرف هیچ گونه مکمل از هیچ شرکت یا برندی را توصیه نمی‌کند و در خصوص مشاوره چه در زمینه مصرف مکمل و نوع برند مشاوره نمی‌دهد. برای اطلاع از مکمل‌های مخصوص بانوان با ما همراه باشید.

213

عضلات تنها برای آقایان نیستند، بر این اساس مکمل‌های ورزشی هم تنها برای آقایان ساخته نشده‌اند برای بانوان هم ساخته شده است. امروزه ورزشکاران آماتور و حرفه‌ای در سراسر دنیا برای افزایش عملکرد ورزشی خود به مصرف مکمل‌های ورزشی سالم و استاندارد گرایش پیدا کرده‌اند تا حدی که مصرف این مکمل‌ها به رژیم غذایی روزانه آن‌ها اضافه شده است.  دانشی پشت مکمل‌های ورزشی نهفته شده که بدون آشفته کردن معده موجب تکمیل و تأمین ذخایر انرژی بدن و کسب حداکثر نتیجه شود. هر ورزشکاری نیاز به عضله سازی دارد اما این فرایند باید آهسته و مداوم انجام شود.

مکمل ورزشی

پروتئین

پروتئین برای بدن حیاتی است. مطمئناً شما در برنامه غذایی خود مرغ و گوشت قرمز مصرف می‌کنید اما اگر بدن خود را با مکمل‌های پروتئینی تأمین نکنید قطعاً پیشرفت و عضله ‌سازی سریعی نخواهید داشت. بعد از تمرین، رساندن سریع پروتئین به عضلات سنتز پروتئین را افزایش داده و بنابراین عضلات رشد می کنند.

بانوان چه پروتئینی بایستی میل کرد؟

یک مطالعه تجربی اخیراً در داشگاه Baylor ایالت تکزاس منتشر شد و نشان داد که مصرف مکملی مرکب از پروتئین وی و کازئین بعد از تمرین موجب بیشترین کارایی و مقدار افزایش در حجم عضلات می‌شود.

کراتین

کراتین همیشه یک مکمل محبوب در میان همه مردم بوده است و از نظر اهمیت در جایگاه دوم بعد از پروتئین قرار دارد. نتایج یک تحقیق منتشر شده در مجله بیوشیمی سلولی و ملکولی ثابت کرد کراتین به طور طبیعی توسط عضلات تهیه می‌شود و موجب افزایش قابل توجه قدرت، حجم عضلانی بدون چربی و عملکرد ورزشی مخصوصاً تمرینات با شدت بالا، استقامت و نهایتاً پر شدن ذخایر انرژی عضلات حتی در اواخر ورزش می‌شود.

همچنین بخوانید
شیک پروتئین آناناس، موز و توت فرنگی

BCAAs

اسیدهای آمینه شاخه‌دار شامل سه اسید آمینه ضروری است که توسط بدن ساخته نشده و باید از طریق رژیم غذایی وارد بدن شما بانوان شوند. این اسیدهای آمینه ساختار مولکولی مشابهی دارند و برای حداکثر نتیجه باید با هم مصرف شوند. میان سه اسید آمینه ایزولوسین، لوسین و والین، وقتی صحبت به عضله سازی می‌رسد لوسین یک فوق ستاره محسوب می‌شود زیرا موجب افزایش تولید انسولین و هورمون‌های آنابولیک شده و سنتز پروتئین را افزایش می‌دهد.

مصرف سه اسیدآمینه با همدیگر فوق العاده است زیرا به آسانی به گلوکز تبدیل شده  که ذخایز گلیکوژن و اسید آمینه عضلات را پر کرده و انرژی مضاعفی هنگام تمرین برای شما فراهم می‌کنند. از نتایج مصرف BCAAs حمایت از قدرت و توان ورزشکار، ریکاوری سریع بعد از ورزش، پتانسیل ساخت عضلات و افزایش سطح انرژی را اشاره کرد.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/7dsNd

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات