با مسقط پایتخت کشور عمان بیشتر آشنا شوید(بخش دوم)

241

مسجد بزرگ سلطان قابوس

احتمالاً جذابترین ساختمان مسقط مسجد اصلی عمان است که در سال ۲۰۰۱ ساخته شده است. این یکی از مساجد بی همتا در کشور عمان است. که اجازه ورود به غیر مسلمانان را هم داده می شود. این مسجد میتواند جای متناسبی جهت یادگیری درباره اسلام و معماری اسلامی باشد. زمانی که مسجد افتتاح شد، بزرگترین فرش نماز دنیا در این مسجد قرار داشت. این فرش که ۲۱تن وزن داشت تولید آن ۴ سال زمان برده است. این مسجد که از جاذبه های دیدنی مسقط است همینطور یکی از بزرگترین لوسترهای دنیا را هم دارد. این لوستر در محل برگزاری نماز جماعت قرار دارد و ارتفاع آن ۱۴متر است. اگرچه همچنان بزرگترین در دنیا نیست، ولی همچنان خیلی چشمگیر است.

مسقط

بازار ماهی مسقط

ماهیگیری یکی از اصلی ترین صنایع در عمان است. به همین علت بازار ماهی در مسقط مکانی است که شما قادرید اقسام گوناگون ماهی را ببینید. و شیوه ی زندگی محلی را به خوبی حس کنید. به غیر از این بازار، قسمتی از این بازار میوه و سبزی عرضه میکنند. که آن هم در نوع خود از جاذبه های دیدنی مسقط است.

قلعه مطرح

مسقط و مابقی شهرهای عمان قلعه های سنگی بسیاری دارد. آن ها عمدتاً به وسیله ی پرتغالی ها در قرن ۱۶ ساخته شده است. با این وجود بزرگترین قلعه آن، قلعه مطرح است. با وجودی که معمولاً جهت بازدید کنندگان بسته است. ولی شما میتوانید از تپه های مجاور آن صعود کرده و از نمای زیبا و جذاب آن لذت ببرید.

کاخ العالم مسقط

کاخ العالم در مکان سابق سفارت انگلستان ساخته شده است و جاذبه های دیدنی مسقط است. نمادهای زرد و آبی این کاخ را از مابقی ساختمانهای پایتخت عمان متمایز کرده است. سلطان قابوس اصلاً در این کاخ زندگی نمیکند ولی برای میزبانی از مهمانان تشریفاتی از آن کاخ بهره میبرند. این کاخ برای بازدیدکنندگان باز نیست اما میتوانید اطراف آن قدم بزنید و از نمای بی نظیر آن لذت ببرید.

لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/0Sf1H

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات