مناسب ترین مکمل های ورزشی ویژه بانوان(بخش دوم)

یک اندام لاغر و عضلانی تنها با یک رژیم غذایی همراه با مکمل ها- تمرینی خوب و سخت به دست می آید. مسلما هر فردی با دستیابی به یک اندام متناسب احساس خوبی خواهد داشت.

678

آرژنین

این مکمل در بدن تولید شده و موجب گشاد شدن رگ‌های خونی می‌شود. گشادی رگ‌های خونی موجب جریان خون بیشتر شده و این به منزله تأمین بیشتر مواد مغذی، مکمل‌ ها و دیگر مواد مورد نیاز عضلات می‌باشد. برخی از ورزشکاران قرص نیتریک اکساید (NO) را جهت رشد عضلات مصرف می‌کنند اما باید بدانند برای افزایش سطح NO باید آرژنین مصرف شود. آرژنین در بدن به اسید آمینه سیترولین و NO شکسته می‌شود.

مکمل های ورزشی

مولتی ویتامین

مولتی ویتامین یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که یک ورزشکار در مورد عملکرد ورزشی و رژیم غذایی خود می‌تواند انجام دهد. مصرف مولتی ویتامین موجب عملکرد بهتر بدن در جنبه‌های مختلف می‌شود. کمبود یا نقص در یک ویتامین می‌تواند موجب چندین اثر و نتیجه بد شود بدین معنی که یک ویتامین به تنهایی ممکن است موجب افت عملکردهای مهم در بدن شود.

متابولیسم سریع برای افرادی که قصد چربی سوزی دارند، عملکرد سالم سیستم ایمنی، افت استخوانی سالم و قوی، ساخت و ترمیم خوب عضلات و نگه داری خوب عضلات از فوائد مصرف مولتی ویتامین است.

کازئین

کازئین می‌تواند برای حمات از ساخت طولانی مدت عضلات و کمک به سرحالی و شادابی همیشگی عضلات در طول روز مصرف شود. وقتی پروتئین وی برای بعد تمرین فوق‌العاده است، کازئین برای ریکاوری و ترمیم بدن در ساعات غیر تمرین بهترین گزینه است. از فوائد چشم گیر کازئین مبارزه با کاتابولیسم، ترمیم عضلات و جذب طولانی مدت پروتئین و توسعه خالص بافت عضله می‌باشد.

EFAs

بدن قادر به تهیه و تولید اسیدهای چرب ضروری (EFA) نیست. بنابراین ورزشکاران باید EFA مورد نیاز خود را از طریق غذاهایی مثل ماهی سالمون، تخم بذر کتان و دیگر ماهی‌های آب سرد تأمین کنند. همچنین ورزشکاران می توانند از طریق مصرف مکمل اسیدهای چرب ضروری که در بازار به EFAs معروف هستند نیاز خود به این مواد را برطرف کنند.

همچنین بخوانید
بهترین خواص "توت" برای سلامتی

سیستم قلبی عروقی، ایمنی و عملکرد مغز سالم، حمایت از مفاصل و تولید سالم هورمون‌های بدن، تشویق به متابولیسم فعال و ریکاوری سریع عضلات بعد از ورزش شدید از اثرات مصرف EFAs است.

ZMA

این مکمل که با مصرف آن سطح دو هورمون تستوسترون و هورمون رشد شبه انسولین (IGF-1) افزایش می‌یابد. روی در سنتز پروتئین درگیر است و منیزیم در مسیری کار می‌کند که رشد عضلات را تسهیل می‌کند.

مکمل های تقویتی قبل تمرین

این مکمل ها برای به حداکثر رساندن زمان ورزش در باشگاه و  انجام تمرینات مختلف و متنوع شدید تهیه می‌شوند. تمرکز و هوشیاری ذهنی عالی، سطح انرژی خیلی زیاد، چرخش و جریان خون و اکسیژن مؤثر در بافت عضلانی و انرژی انفجاری عضلات از آثار مصرف مکمل‌های تقویتی قبل تمرین قبل از تمرین می‌باشند.

لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/wnVxE

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات