بی پولی نتیجه کدام رفتارهای نادرست ما است؟(بخش اول)

تفکراتی که باعث می شوند از موفقیت و پولدار شدن دور بمانید را بشناسید و تفکرات درست را جایگزین آنها کنید

323

رفتار ها و تفکرات نادرست درباره بی پولی

بی پولی همیشه به دلیل شرایط بد جامعه و شرایط اقتصادی نیست. در اکثر مواقع باورها و تصمیمات نادرست ما است که سبب می شود فرصت ها را از دست بدهیم و نتوانیم در زندگی به موفقیت مالی دست یابیم. در این مطلب از پروجیم قصد داریم شما را با چند رفتار و تفکر نادرست و همچنین رفتار های و تفکراتی که باعث می شوند شما به فردی موفق و ثروتمند تبدیل شوید آشنا کنیم.

بذر و باور خراب

بذر و ریشه ها هستند که میوه ها را می سازند؛ این واقعیت است. کدام بذر به درخت پربار تبدیل شده است؟ و کدام باور اشتباهی را سراغ دارید که نتیجه اش موفقیت باشد؟ امروز معتقدید که بی پولی بزرگ ترین مشکل شما شده است؟ باور کنید مشکل اصلی بی پولی نیست، بی پولی فقط نشانه و در واقع یک معلول است. بذری کهه در کودکی و نوجوانی ورباره پول در ذهن ما کاشته شده خراب بوده است. اگر میخواهید پولدار شوید، باید از تغییر دادن دنیای درون بذر و ریشه شروع کنید. مطمئت باشید اگر کارها در زندگی بیرونی شما خوب پیش نمی رود، به درون شما باز می گردد. می گویند هر کدام از ما دارای یک طرح اولیه ای از پول و موفقیت هستیم که در ضمیر ناخوداگاه ما نفوذ کرده است و این طرح اولیه بیشتر از هر مورد دیگری سرنوشت دارایی ما را رقم می زند.

بی پولی

شروع به تغییر

نکته مهم اینکه افکار، احساسات را می سازند، احساسات اعمال را و اعمال نتایج را. حالا بدری که درباره پول در ذهن ما پاشیده شدع چیست؟ اینکه پول منشا فساد است. ثروتمندان ظالم هستند. اگر کسی اهل حلال و حرام باشد، زیادی پولدار نمی شود. پول خوشبختی نمی آورد. پولدار شدن رانت میخواهد. همه موارد اینچنینی که در ذهن ما جا خوش کرده، به طور ناخودآگاه سدی در برابر پولدار شدن ایجاد می کند. بنابراین برای رسیدن به ثروت ابتدا باید این باورها را تغییر دهیم که کار ساده ای هم نیست چون ما ابتدا باید آن باور اشتباه را از بین ببریم تا ناخودآگاه همان بخواهد ما را پولدار کند،وگرنه تلاش می کند طبق باورهای قبلی، ما را از انسان بد شدن حفظ کند و راه آن را بی پولی می داند. بازسازی باورها زحمت دارد و این ما هستیم که باید انتخاب کنیم؛ تلاش برای تغییر باور و در نهایت پولدار شدن یا تا آخر عمر منتظر شانس و آب باریکه نشستن!

همچنین بخوانید
افسردگی صبحگاهی چیست؟

چگونه آغاز کنیم؟

تمام عبارت هایی را که در نوجوانی و جوانی در مورد ثروت و ثروتمند شدن شنیده اید بنویسید؛ به شما گفته اند که پولدار ها آدم هاب خوبی نیستند؟ خوب بنویسید. بعد چگونگی باور خود را به عبارت هایی که زندگی مالی شما را تحت تاثیر قرار داده، روی کاغذ بیاورید. متوجه می شوید که این افکار فقط آنچه را که یاد گرفته اید، به شما عرضه می کنند نه حقیقت وجودی شما را؟ حالا باید بازسازی را شروع کنید. از عبارات بیانی استفاده کنید مثل “من طرز فکر های جدیدی که شادی و موفقیتم را حمایت می کنم” این کار را با لبخند مقابل آیینه و همینطور صبح قبل از بیرون آمدن از رختخواب و شب قبل از خواب تکرار کنید. دقت داشته باشید که در انتخاب عبارتهای تاکیدی از افعال منفی استفاده نشود؛ مثلا به جای اینکه بگویید “من نمیخواهم بی پول باشم” از عبارت “من میخواهم ثروتمند شوم” استفاده کنید.

برای خواندن ادامه این مطلب به “بخش دوم” مراجعه کنید.

لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/Ch11q

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات