با مسقط پایتخت کشور عمان بیشتر آشنا شوید(بخش اول)

عمان یکی از زیباترین کشورهایی است که می توان از آن بازدید کرد و مسقط به عنوان پایتخت این کشور قطعا به زیبایی های آن می افزاید.

515

مسقط پایتخت عمان

پایتخت عمان، مسقط، به عنوان نقطه کانونی تجاری و فرهنگی این کشور به حساب می آید. این امکان را برای بازدیدکنندگان مهیا می کند که سفر خود را در کشور سلطنتی عمان شروع کنند. عمان یک کشور عربی در جنوب شرقی ساحل شبه جزیره عریستان است. که در سال ۲۰۱۰ به عنوان بهترین کشور جهان شناخته شده است. در ادامه مطلب به معرفی مکان ها و جاذبه های دیدنی  و گردشگری مسقط و کشور عمان می پردازیم.

مسقط 

بازار مطرح مسقط

یکی از جاذبه های دیدنی مسقط، بازار مطرح یک بازار عربی سنتی است. که در آن شما قادرید اجناس گوناگون عمانی و هندی را پیدا کنید. کندر بی شک منحصر به فردترین و محبوب ترین محصول در بازار مطرح محسوب می شود. که می توانید رنگ ها و فرم های جذاب آن را پیدا کنید. همین طور در این بازار لباس های سنتی و شال های رنگارنگ هم می توانید خریداری کنید. به نظر می آید که خرید از این بازار مقرون به صرفه باشد. ولی جهت این که مفیدتر باشد، بهتر است که پول خود را به ریال عمانی تغییر دهید.

رستوران بیت اللبان

نزدیک بازار مطرح، یکی دیگر از جاذبه های دیدنی مسقط وجود دارد. از رستورانهای خوب عمان میتوانیم به رستوران بیت اللبان که هم نمای بی نظیر به بندرگاه دارد. هم غذا و سرویس آن خیلی عالی است.

موزه ملی مسقط

از دیگر جاذبه های دیدنی مسقط می توان به موزه ملی اشاره کرد. جایی بسیار عالی برای آشنایی با تاریخ، هنر و فرهنگ عمان است. این موزه مدرن و زیبا روبه روی کاخ العالم قرار دارد. شما با بازدید از این موزه می توانید یک نمایش کوتاه و زیبا درمورد تاریخ عمان و پیشرفت سریع این کشور در ۵۰ سال گذشته را رویت کنید. همین طور نمایشگاه لباس های سنتی و جواهرات آن هم بسیار جذاب می باشد.

همچنین بخوانید
مجموعه ورزشی حوا

جهت اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/gIeux

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات