چگونه عضلات ساق پا را بزرگ تر و خوش فرم کنیم؟

برای فرم دهی و رشد عضلات ساق پا باید آنها را با شدت بالا و چند بار تمرین دهید. با ما همراه باشید تا عضلات ساق پا را قوی و خوش فرم کنید.

436

بسیاری از افراد دیده می شود که تمرینات زیادی انجام می دهند اما متاسفانه ساقه پای آنها تغییرات چندانی نمی کند و رشد زیادی ندارد. برای فرم دهی و رشد عضلات ساق پا باید آنها را با شدت بالا و چند بار تمرین دهید. در این مطلب گروه پروجیم قصد دارد نکاتی را که باعث می شود عضلات لاغر پا خوش فرم و قوی شوند را برای شما عزیزان بیان کند. با ما همراه باشید.

در هر جلسه تمرینات ساق پا را انجام دهید

هر بار که به باشگاه می روید و هر روز باید تمرینات مربوط به عضلات ساق پا را انجام دهید. برای تمرینات عضلات پا بهتر است آنها را در حدود ۴ تا ۸ ست تکرار کنید، نه بیشتر. اگر برای شما انجام چند تمرین ساق پا  در آخر تمرینات مشکل است میتوانید ۵ دقیقه جلوتر در باشگاه شروع به تمرین کنید.


انجام حرکات متنوع برای ساق پا

برای فرم دهی و قوی کردن عضلات ساق پا فقط به یک نوع تمرین اکتفا نکنید. در اکثر باشگاه ها وسایل متعددی برای تمرینات ساق پا وجود دارد که هر روز می توانید از یکی از آنها کمک بگیرید. برای مثال یک روز نشسته ساق پا را تمرین دهید، یک روز ایستاده و یک روز خمیده و …
می توانید از دستگاه پرس پا کمک بگیرید و عضلات ساق پای خود را از هر جهت تقویت کنید و فرم بدهید. از روش های دیگر مانند بکارگیری یک بلوک یا دستگاه اسکوات یا اسمیت هم می توانید کمک بگیرید. دلیل تنوع دهی در تمرینات ساق پا نیز وجود ۲ عضله در ساق پا است که باید به وسیله تمرینات متنوع تمرین داده شود.
عضلات ساق پا

به نحوه قرارگیری انگشت های پا دقت کنید

سمتی که انگشت های پا قرار می گیرند در فرم دهی کامل عضلات ساق پا بسیار تاثیر گذار هستند. اگر در باشگاه وسایل کمی برای فرم دهی به عضلات ساق پا دارید می توانید هر بار که می خواهید تمرین کنید انگشت های پا ها را به یک سمت قرار دهید تا هر بار یکی از عضلات ساق پاهایتان هدف قرارداده شوند. برای مثال اگر انگشت ها به بیرون باشند سر داخلی عضله ها تقویت می شوند و اگر انگشت ها به داخل قرار گیرند سر خارجی عضله تقویت خواهد شد.

همچنین بخوانید
مناسب ترین مکمل های ورزشی ویژه بانوان(بخش دوم)

وزن کم و زیاد در تمرینات

وزن در تمرینات بسیار مهم است و به همین علت باید در هر ست و یا یک ست در میان وزن بکار برده در تمرینات خود را عوض کنید. این کار در بیشتر تمرین ها در حد جا به جا کردن ۱ پین است پس آن را پشت گوش نیندازید. مثلا بعضی مواقع وزنه را کم وزن انتخاب کنید و ست هایی با ۲۰ تکرار و حتی بیشتر انجام دهید و در روز بعد چند ست با ۶ الی ۱۰ تکرار با وزنه هایی با وزن بیشتر را پیش بگیرید.


کشش عضلات ساق پا

بعد و قبل از هر بار تمرین عضلات ساق پای خود را کشش دهید. این کار را می توانید به صورت ایستاده و همراه با وزن بدن خود انجام دهید.


حرکت پشت پا همراه با شیب بیشتر

سری بعد که همسترینگ خود را با حرکت پشت پا می خواهید انجام بدهید، انگشت پای خود را پایین نگیرید و آنها را بالا بکشید. با این روش هم عضلات همسترینگ را تمرین می دهید و هم قسمت گاستروکنمیوس در عضله پا را تمرین خوهید داد.


تقویت ساق پا با پله ها

یک روش ساده و در دسترس در هر زمان بالا رفتن از پله ها با انگشت پا هایتان است. این روش در عین سادگی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/z2ySN

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات