مجموعه ورزشی حجاب

معرفی مجموعه ورزشی حجاب

1,755

استخر حجاب

استخر حجاب در سال ۱۳۴۷ تاسیس گردید و در سال ۱۳۶۴ سرپوشیده گردید و در اختیار بانوان گرامی قرار گرفت.

حجاب

سالن حجاب ۲

مجموعه ورزشی حجاب ۲ ، در سال ۱۳۷۱  راه اندازی شده به مساحت دو هزار متر مربع سالن بادی واقع در ضلع شمالی که در رشته های جودو، تکواندو، کاراته، رزم آوران، ووشو، ژیمناستیک، هاکی، اسکیت، تنیس خاکی، تنیس روی میز، بدمینتون، هندبال و فوتبال فعال می باشد.

در ضلع جنوبی مجموعه، سالن شطرنج قرار دارد که رشته های بدنسازی، یوگا و شطرنج در آن مکان فعال هستند و در سال ۱۳۷۵ راه اندازی شده است. مجموعه ورزشی حجاب، تحت نظر اداره تربیت بدنی استان تهران و در اختیار ورزش بانوان استان تهران قرار دارد و به همه ی ارگان ها و نهادها سرویس می دهد.

سالن حجاب

سالن ورزشی حجاب در سال ۱۳۴۷ ، راه انداری شده است و در رشته های گوناگون ورزشی فعال است به ویژه در دهه اخیر که پیشرفت ورزش بانوان بسیار چشمگیر بوده و این سالن، بیشترین و مهمترین فعالیت خود را در عرصه ی ورزش بانوان داشته است.

سالن به دلیل استاندارد بودن، جهت رشته های بسکتبال، والیبال، هندبال، فوتبال و بدمینتون و دارا بودن نور لازم و تهویه متناسب و موقعیت مکانی مرکزی، از مناسب ترین سالن های ورزشی ویژه بانوان می باشد و بیشترین مسابقه در رشته های گوناگون ورزشی در این سالن برگزار می گردد.

در حال حاضر این سالن در رشته های بسکتبال، والیبال، هاکی، فوتبال، بدمینتون، کاراته و بدنسازی فعالیت دارد. در فصل تابستان بیشترین سعی مدیریت، اداره در جهت آموزش جوانان و نوجوانان می باشد که به دلیل فراغت ۳ ماهه از تحصیل، از استقبال بسیاری برخوردار است. همینطور مربیان ورزیده و مجرب این مجموعه، بیشتر مدرس رشته های گوناگون ورزشی و دارای درجه مربیگری بین المللی یا درجه ۱ می باشند.

همچنین بخوانید
مجموعه ورزشی تکنیک برتر

به غیر از فعالیت های ورزشی، فعالیت های فرهنگی هم در سالن حجاب حائز اهمیت است. در رابطه با جشن های ملی و مذهبی، سالن حجاب همواره فعالیت داشته و جشن های گوناگون در سالن برگزار می گردد همانند یادبود دهه فجر، تولد حضرت فاطمه (س)، مراسم روز زن و مراسم شب های احیا و دهه محرم، دهه فاطمیه و اعیاد مذهبی و سمینارهای فرهنگی – ورزشی مانند سمینار نماز و غیره.

آدرس مجموعه ورزشی حجاب:

تهران، خیابان حجاب، بین خیابان فاطمی و بلوار کشاورز، پلاک ۱٣، مجموعه ورزشی حجاب

لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/BU7Lh

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات