بی پولی نتیجه کدام رفتارهای نادرست ما است؟(بخش دوم)

تفکراتی که باعث می شوند از موفقیت و پولدار شدن دور بمانید را بشناسید و تفکرات درست را جایگزین آنها کنید

244

سبد ذهن ما برای فرار از بی پولی و ثروتمند شدن

ذهن شما برای پول در آوردن برنامه ریزی شده یا پول خرج کردن؟ برای اداره درست پول یا سرمایه گذاری های ناموفق و شکست در برابر ثروت و در نتیجه بی پولی ؟ افرادی را دیده اید که دست به هرکاری می زنند، برایشان سود دارد اما عده ای کاملا برعکس هستند؟ این اتفاقی نیست؛ بر می گردد به دنیای درون شان. میخواهید بدانید ذهن شما برای چه مبلغ پول طراحی شده است؟ به درآمد و دارایی خود و سرمایه گذاری های موفق یا ناموفقی که داشته اید، رجوع کنید. حالا اگر میخواهید پول بیشتری داشته باشید، باید تفاوت خودتان با افراد ثروتمند را بشناسید. دقت داشته باشید که این موارد کلی است و شاید استثنا هم وجود داشته باشد اما به طور کلی اگر به دنبال پول زیاد هستید، باید اعتقاد پیدا کنید که فرمان مالی زندگی در دست خودتان قرار دارد.

بی پولی

تعهد داریم؟

خیلی ها میگویند میخواهیم ثروتمند شویم اما اغلب منتظر معجزه نشسته اند تا پولی به دست شان برسد. این افراد حتی اگر پولی هم بدست بیاورند، آن را زود از دست می دهند خواستن به تنهایی منجر به نتیجه نمیشود. خواستنی نتیجه میدهد که من متعهد به ثروتمند شدن باشم. تعریف کلمه متعهد در انگلیسی عبارت است از: خود را دربست صرف موردی کردن؛ یعنی بدون عقب نشینی هرآنچه را که بدست آورده اید، برای دست یافتن به ثروت اختصاص دهید؛ یعنی هر آنچه را که در این راه لازم است و به هر مدت که طول بکشد. بیشتر مردم هیچ وقت به معنای واقعی به خودشان تعهد نمی دهند و طبیعی است که ثروتمند نمی شوند و بی پول باقی می مانند.

همچنین بخوانید
روش هایی برای موفقیت در استارتاپ و کسب و کار

بچه پولدار نازنین!

لازم نیست برای ثروتمند شدن از هر لحاظ کامل باشید ولی به این نیاز دارید که وقتی افکاری به ذهن شما هجوم می آورند و قدرتی را به شما نمی دهند، فورا روی افکار مثبت تر متمرکز شوید. اگر هنوز فکر می کنید که شما به عنوان یک فرد خوب، نباید زیاد پول داشته باشید، به این سئوال دهید: “چرا نباید پول بیشتری داشته باشید تا دست نیازمندان را بگیرید؟ چرا نباید آن قدر پول داشته باشید که چندین کارخانه را بیندازید و عده زیادی شاغل شوند؟” پول داشتن اتفاقا بسیار مهم است. بستگی دارد که نوع نگاه شما چه باشد و اصلا پول در حد رفع نیاز میخواهید یا در حد راحتی یا ثروتمندی؟ باید به این باور برسید که میتوان هم انسان خوبی بود و هم ثروتمند! هرگز از این عبارت استفاده نکنید: “بچه پولدار های لعنتی” این یعنی اینکه شما آدم پولدار را فرد بدی می دانید و ضمیر ناخودآگاه شما هم در نتیجه اجازه نمیدهد به ثروت برسید تا مثلا آدم خوبی بمانید! این نکته را به یاد داشته باشید “بی پولی یا ثروتمند بودن به هیچ عنوان نشان دهنده شخصیت خوب یا بدی داشتن نمیباشد”.

لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/WzqE3

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات