بهترین ساعت ورزش کردن چه زمانی است؟

در این مطلب با ما باشید تا از بهترین زمان ورزش کردن در ساعات شبانه روز آشنا شوید.

301

ورزش کردن در ساعات صبح

اشخاصی که در طول روز درگیر کار هستند و به عبارتی زمان کافی برای ورزش کردن در طول روز ندارند، میتوانند ساعت ورزش کردن خود را در صبح انتخاب کنند.

  • اشخاصی که در ساعات اولیه صبح به ورزش کردن میپردازند، در طول روز بدن شان پر انرژی تر است و بهتر میتوانند به کار های روزمره خود مشغول شوند. علت این امر هم آن است که ورزش کردن سبب ترشح اندروفین میشود و باعث تقویت روحیه و عملکرد بهتر مغز میشود.
  • یکی دیگر از مزایای ورزش کردن در ساعات صبح کاهش استرس است. به طور کلی ورزش کردن سبب از بین رفتن استرس میشود و اگر در ساعات صبح انجام شود در طول روز با انرژی بیشتر و بدون استرس به کارهای خود میتوانید مشغول شوید.
  • اما هرکسی نمیتواند در یک برنامه منظم هر روز صبح ورزش کند. به خصوص افرادی که عادت ندارند صبح زود از خواب بیدار شوند ورزش کردن در ساعات صبح برایشان دشوار خواهد بود.

ورزش کردن در ساعات بعد از ظهر

  • میزان انرژی بدنتان در ساعات بعد از ظهر  در بیشترین حد خود است به همین علت ورزش کردن در این ساعات برای اکثر افراد دشوار نخواهد بود. ورزش کردن به خصوص برای افرادی که وقت کافی برای ورزش کردن در ساعات بعد از ظهر را دارند بسیار ایده آل میباشد. در این زمان بدن شما بیشترین میزان چربی سوزی و پرورش عضلات را خواهد داشت.
  • اما مساله این است که ورزش کردن در این ساعات برای افراد شاغل ممکن نیست.
ساعت ورزش کردن

ورزش کردن در ساعات شب

  • ورزش کردن در ساعات شب برای افراد شاغل زمان مناسبی است. در این ساعات شما دیگر میتوانید زمان کافی را به ورزش کردن اختصاص دهید و عجله ای برای اتمام آن و رسیدن به کارهای دیگری ندارید.
  • اما مساله اصلی این است که باید اراده کافی داشته باشید که در این زمان ورزش کنید زیرا در ساعات آخر روز به خصوص افرادی که شاغل هستند میزان انرژی بدنشان کاهش می یابد.
  • مساله دیگر این است که زمانی که ساعت ورزش کردن شما شب است بدن شما آدرنالین و اندروفین ترشح می کند و این امر ممکن است سبب دیرتر به خوای رفتن شما شود.

همچنین بخوانید
بعد از تعطیلات چگونه تمرینات ورزشی را شروع کنیم؟

چه زمانی بهترین ساعت ورزش کردن است؟

  • تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن است ساعت ورزش کردن  بخصوصی در طول روز وجود ندارد. هر ساعتی در طول روز که راحت تر هستید میتوانید به ورزش کردن مشغول شوید. اما تداوم در ورزش کردن در ساعتی که مد نظر شما هست و طبق همان برنامه در طول هفته ورزش کردن بسیار حائز اهمیت است. پس سعی کنید ساعت خاصی را انتخاب کرده و به ورزش کردن در همان ساعت پایبند بمانید تا بدن شما نیز به آن روند عادت کند.
لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/YufEN

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات