آیا فوتبال بازی کردن برای زانو ضرر دارد؟

تحقیقات صورت گرفته درباره صدمات فوتبال بازی کردن به سلامت بدن

685

آیا فوتبال بازی کردن برای زانو ضرر دارد؟

فوتبال بازی کردن یک بازی پرطرفدار و مهیج است که به ویژه اکثر آقایان از آن لذت میبرند. اما بسیاری از افراد این سئوال برایشان پیش می آید که آیا فوتبال بازی کردن سبب آسیب دیدن زانوها می شود یا خیر؟ ما در این مطلب از پروجیم قصد داریم به بررسی و تحقیقات صورت گرفته و نتایج آنها درباره این موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.


تحقیقات صورت گرفته

تحقیقات صورت گرفته در این زمینه حاکی از آن است که فوتبال بازی کردن ورزشی آسیب زننده به زانو ها است. به همین علت بعضی از بازیکنان فوتبال به دلیل آسیب دیدگی زانو ها سریع تر از زمان مقرر بازنشسته می شوند.


دلیل آسیب دیدگی زانو در فوتبال

هنگامی که شما فوتبال بازی میکنید پاهای شما درگیر چرخشهای ناگهانی میشوند و همچنین در حین بازی ضربه هایی به پاهای شما زده میشود و فشار بسیار زیادی به آنها اعمال میشود و این موارد برای سلامت زانوهای شما بسیار خطر آفرین است.

فوتبال بازی کردن

فوتبال ۵ نفره(گل کوچیک)

بعضی از اشخاص در میان سالگی به جای فوتبال های ۱۱نفره، فوتبال ۵ نفره یا همان به اصطلاح گل کوچیک را انتخاب میکنند. اما جالب است بدانید که گل کوچیک حتی بیشتر از فوتبال ۱۱نفره به زانوهایی شما آسیب می رساند. دلیل آن هم این است که در گل کوچیک یا همان فوتبال ۵ نفره تعداد چرخشها افزایش یافته است.


آسیب دیدگی زانوها در فوتبال

اغلب صدمات زانویی که در فوتبال بازی کردن به وجو می آیند شامل پاره شدن MCL, ACL و منیسک زانوها است. بعضی از بازیکنان فوتبال نیز پس از بازنشسته شدن دچار آرتروز زانوهای خود خواهد بود.

همچنین بخوانید
۱۰ حرکت ساده برای تقویت زانو (بخش دوم)

مراقبت از زانو در فوتبال
  • بهترین پیشنهادی که می توانیم به شما بکنیم این است که برای پیشگیری از این مشکلات و حداقل به تعویق انداختن آنها با فیزیوتراپها و یا متخصصین ارتوپد صحبت کنید تا بتوانید از سلامت زانوهای خود مراقبت کنید.
  • بهترین حالت این است که هر از گاهی از زانوهایتان ام آر آی گرفته شود و سپس یک وقت ملاقات از یک متخصص بگیرید تا اگر صدمات ناچیزی با زانوهای شما وارد شده است آنها را بتوانید با توصیه های متخصص از بین ببرید.
  • البته فوتبال بازی کردن دارای مزایای زیادی برای سلامت انسان ها است فقط کافی ست سعی کنید از پاهای خود در این ورزش بیشتر مراقبت کنید.
لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/2DNUB

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات