تحت تاثیر قرار دادن کارفرما(بخش دوم)

تحت تاثیر قرار دادن کارفرما دقیقاً موضوعی است که می‌خواهیم در این مقاله درباره آن صحبت کنیم. بعضی از نکات پیش‌رو می‌تواند شما را شگفت زده کند. بعضی دیگر شاید شما را عصبانی کند و احساس کنید درست و منطقی نباشند.

428

درج شماره تماس

رزومه هایی که شماره تماس ندارند، هرچه هم که کامل و عالی باشند، هیچ دردی از کارفرما مداوا نمی کنند. خاطر جمع باشید نخستین ابزار کارفرما جهت هماهنگی زمان مصاحبه احتمالی، شماره تلفن همراه شما بوده که خیلی آسانتر و در دسترس‌تر از email است. به علاوه، امروزه مصاحبه تلفنی یا مصاحبه از وسیله ی تماس تصویری خیلی رایج تر از قبل شده است.

رزومه

اهمیت مصاحبه تلفنی

کارفرمایان آینده‌بین برنامه های دقیقی دارند و اصلاً علاقه ندارند که زمان خودشان و شما را هدر دهند. به همین علت، در ابتدا و قبل از دعوت به مصاحبه حضوری، یک مصاحبه تلفنی با شما ترتیب می‌دهند. به همین علت متناسب است که قبل از ارسال رزومه اندکی درمورد آن کمپانی تحقیق کرده تا با دستی پُر در مصاحبه تلفنی حضور پیدا کنید.

هماهنگی ساعت مصاحبه

توقع نداشته باشید کارفرما جهت مصاحبه با شما ساعاتی به جزء از ساعات کاری را مدنظر بگیرد. تلاش کنید با محل کار حال حاضر خود، صادقانه و با رعایت اصول اخلاقی برخورد کرده و به آن ها توضیح دهید قصد ترک شرکت را دارید. از آنها بخواهید به شما اجازه دهند تا جهت مصاحبه به خارج از کمپانی بروید.

کارفرمایان به طور معمول علاقه دارند متقضیان شغلی را عصرها ملاقات کنند، لذا تلاش کنید زمانی را جهت این کار اختصاص دهید. چنانچه بتوانید در جلسه مصاحبه سر ساعت حضور پیدا کنید شانس تحت تاثیر قرار دادن کارفرما بیشتر از پیش خواهد بود.

پر کردن فرم ها

اطلاعات این فرم ها جهت درج‌ در پرونده های درخواست شغلی و اسناد سازمانی مورد بهره قرار می گیرد و پر کردن این فرم ها کار استخدام شما را راحت تر می‌کند. لذا پر کردن این فرم ها را جدی گرفته و نبا با دقت مضاعف و چه بسا درستی کامل را لحاظ کنید. هیچگاه به کارفرما نگویید که جهت پیدا کردن سوال های داخل فرم، به رزومه شما رجوع کند.

همچنین بخوانید
مجموعه ورزشی حوا
درج سوابق

اطلاع داشته باشید که بزرگترین ماموریت شما این است که این پیغام را به کارفرما منتقل کنید: شما می‌توانید از پس این کار برآمده و همراه با مجموعه، آغاز به رشد کنید. چنانچه بتوانید این پیغام مهم را به درستی منتقل کنید، شما کارفرما را تحت تاثیر قرار داده‌ اید و جهت مصاحبه دوم یا استخدام دعوت خواهید شد.

بعد از مصاحبه از کارفرما تشکر کنید

مطمئن باشید برخورد خوب و حرفه ای شما همواره در سرنوشت شما تاثیرگذار خواهد بود. شکی نکنید این عمل، کارفرما را تحت تاثیر قرار داده و موجب می‌شود او شما را فردی حرفه‌ای قلمداد کند.

انجام صحیح موارد بالا به مصاحبه های بیشتر، توصیه های شغلی مناسب تر منجر خواهد انجامید. چنانچه کمی برای انجام هر یک از این موردها زمان بگذارید به شما قول می‌دهیم شما قادر خواهید بود در تحت تاثیر قرار دادن کارفرما موفق باشید.

لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/U3JWH

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات