حضور در تمام مصاحبه های کاری

وقتی به دنبال کار می‌گردید طبیعی است که رزومه خود را به شرکت‌های مختلف بفرستید و امیدوار باشید بلکه یکی از آن‌ها شما را انتخاب کنند. اما زمانی که یکی از آن‌ شرکت‌هایی که به آن علاقه ندارید شما را به مصاحبه کاری دعوت می‌کند و شما آن شرکت را دوست ندارید باید چه کار کنید؟ آیا باید به آن مصاحبه های کاری بروید؟ یا باید به آن جواب منفی بدهید؟

327

آیا بایستی به همه مصاحبه‌ های کاری که دعوت می‌شوید بروید؟ آیا حاضر شدن در مصاحبه‌ های شغلی جهت مشاغلی که موردنظر ما نیستند گره از کار ما باز می‌کنند؟ ولو چنانچه به آن کار علاقه‌ ای هم ندارید، در مصاحبه کاری آن حضور پیدا کنید. شاید دور از باور باشد، ولی همین حضور در مصاحبه های کاری قادر است آغازگر دوره‌ ای تازه در زندگی شما باشد.

مصاحبه های کاری

وقتی در جستجو کار هستید طبیعی است که رزومه خود را به کمپانی های گوناگون بفرستید و امید داشته باشید چه بسا یکی از آنها شما را برگزینند. ولی هنگامی که یکی از آن‌ کمپانی هایی که به آن علاقه ندارید شما را به مصاحبه دعوت می‌کند و شما آن سازمان را دوست ندارید بایستی چه کار کنید؟ علت های زیادی جهت حاضر شدن در مصاحبه های کاری وجود دارد. در این مطلب به شما خواهیم گفت چرا حاضر شدن در مصاحبه های شغلی (ولو جهت مشاغلی که به آن علاقه ندارید) اهمیت دارد.

حاضر شدن در مصاحبه های کاری گوناگون

حاضر شدن در مصاحبه های کاری امکان دارد استرس‌زا و ناراحت کننده باشد. لذا هرچه تجربه زیادتری حاصل کنید، قادر خواهید بود اعتماد به نفس و تسلط بیشتری بر خودتان داشته باشید. با این وجود به متقاضیان پیشنهاد می‌گردد پیش از رفتن به مصاحبه های آینده ساز، با حاضر شدن در جلسات مصاحبه شرکت های کوچک آزمون و خطا کنند، نقطه های ضعف خود را یادداشت کنند و در آخر، اعتماد به نفس را افزایش دهید.

لذا چنانچه جهت مصاحبه به کمپانی خاصی دعوت شدید و حس کردید به مشغول شدن در آنجا علاقه ای ندارید، مناسب ترین زمان است تا این مصاحبه را به عنوان یک تست جهت مصاحبه‌های جدی‌تر در آینده ببینید. به شما پیشنهاد می‌کنیم جهت به دست آوردن تجربه هم که شده در همه ی مصاحبه‌های کاری حاضر شوید.

همچنین بخوانید
شروع ورزش و از همه مهمتر ثبات در آن

گسترش شبکه ارتباطی

چنانچه از جمله اشخاصی هستید که به آسانی سر صحبت را با دیگران باز می‌کنید، حاضر شدن در مصاحبه های شغلی و صحبت کردن با اشخاص تازه قادر است به شما کمک کند که در دراز مدت از این ارتباطات بهره ببرید.

لذا هر مصاحبه شغلی، شانسی جهت ملاقات با اشخاص جدید و ایجاد ارتباطات استوار است و قادر است فرصت های کاری پیش‌بینی نشده‌ ای را برای شما به وجود آورد. بنابراین پیشنهاد می‌شود جهت ایجاد ارتباطات جدید هم که شده در همه ی مصاحبه‌های کاری حضور پیدا کنید.

واقعیت

شاید فکر کنید موقعیت کاری که برای آن درخواست فرستاده‌ اید، خیلی باب میل‌تان نیست. ولی حقیقت همواره آن چیزی نیست که شما درمورد آن فکر کرده‌ اید. بایستی گفت بدون حاضر شدن در یک کمپانی و فقط با یک تحقیق اجمالی نمی‌توان به حقیقت یک کمپانی پی برد و عیار آن را معلوم کرد.

با حاضر شدن در مصاحبه‌ های شغلی گوناگون، نسبت به فرهنگ سازمانی کمپانی و وظایف کاری آن موقعیت کاری آشنا شده و اطلاعات کلی به دست آوردید و سپس، در مورد علاقه خود نسبت به آن کار تصمیم حتمی بگیرید. کاری که به نظرتان خسته کننده است، شاید با کمی توجه و مشاهده بیشتر به شغلی خلاقانه و چالش برانگیز تبدیل شود.

موقعیت شغلی بهتر

زمانی در مصاحبه شغلی حضور پیدا می‌کنید و اطلاع دارید که این موقعیت شغلی را دوست ندارید، این شانس وجود دارد که با تحت تاثیر قرار دادن مصاحبه‌ کننده، کارفرما بعد از مدتی با شما تماس بگیرند و از شما جهت مصاحبه درمورد موقعیت کاری دیگری دعوت کنند. لذا سعی کنید با رفتار حرفه ای، کارفرما را تحت تاثیر قرار داده و شانس استخدام در موقعیت های کاری دیگر را از خود نگیرید.

همچنین بخوانید
برای مصاحبه شغلی آماده شوید(بخش اول)

جهت جمع‌بندی بایستی گفت تا جایی که قادر هستید، تلاش کنید در مصاحبه های شغلی حضور پیدا کنید. ولی باز هم چنانچه کمپانی و موقعیت کاری را آزاردهنده یا نا امید‌کننده می‌دانید در کمال ادب از حاضر شدن در جلسه مصاحبه انصراف دهید.

اگرچه در ذهن داشته باشید که اختصاص چند ساعت جهت مصاحبه زیانی به شما نخواهد رساند، تازه امکان دارد یک شغل بسیار متناسب هم پیدا کنید.

لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/2IvDh

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات