نکات اصولی برای ورزش کردن در تابستان

افرادی که در فصل تابستان ورزش میکنند بایستی یک سری نکات را رعایت کنند تا دچار ضعف نشوند و ورزش آنها نیز بازدهی بیشتری داشته باشد.

654

ورزش کردن در تابستان

افرادی که در فصل تابستان ورزش میکنند بایستی یک سری نکات را رعایت کنند تا بازدهی ورزش کردن در تابستان برای آنها افزایش یابد و دچار گرما زدگی و ضعف نشوند. در این مطلب از پروجیم میخواهیم این نکات را برای شما بیان کنیم. با ما همراه باشید.


مصرف مایعات بیشتر

هنگامی که شما به ورزش کردن در تابستان می پردازید، دمای بدن شما بالا میرود و بیشتر عرق میکنید. افرادی که در فصل تابستان ورزش میکنند به طور میانگین ۲% الی ۳% از آب بدنشان کمتر میشود. به همین علت پیشنهاد میشود که افرادی که در این فصل ورزش میکنند هر ۲۰ دقیقا آب میل کنند. همچنین این افراد میتوانند در بین تمرینات خود میوه مصرف کنند تا آب بدن آنها تامین شود. البته زیاد آب خوردن هم سبب کم شدن سدیم خون در بدن میشود. پس بهتر است فقط هنگامی که تشنه شدید آب بنوشید.


کم کم سرعت را ورزش کردن را زیاد کنید

در این فصل پیشنهاد میشود که در هنگام ورزش کردن تمرینات خود را به مرور سرعت بدهید و شدت آن را زیاد کنید.

ورزش کردن در تابستان

خروج از خانه در هوای گرم ممنوع

در فصل تابستان، ساعات اولیه صبح که هوا خنک تر است را برای تمرین کردن انتخاب کنید. زیرا ظهر و بعد از ظهر هوا بسیار گرم است و ممکن است گرما زده شوید. برای ورزش در ساعات ظهر میتوانید ورزش ایروبیک در آب را انتخاب کنید.


انتخاب لباسهایی با رنگ روشن

زمانی که شما لباسهایی با رنگ مشکی و یا تیره می پوشید بیشترین حد پرتو خورشید را جذب خواهید کرد. پس بهتر است در فصل گرما برای ورزش کردن لباسهایی با رنگهای روشن را انتخاب کنید تا کمتر گرمتان شود.

همچنین بخوانید
۳۰ دقیقه فعالیت روزانه باعث افزایش طول عمر می شود

میان وعده برای تابستان

در فصل تابستان برای تامین آب بدن خود میوه های آب دار نوش جان کنید.


علائم خطرناک

اگر علائم زیر را احساس کردید هرچه سریع تر به داخل ساختمان و یا یک جای خنک بروید:

  • ضعف، گرفتگی عضله، سرگیجه، تهوع، سردرد، تپش قلب بسیار بالا، پریدگی رنگ
لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/7Vh9O

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات