پروتئین وی خانگی

پروتئین وی نامی آشنا برای همه بدنسازان میباشد،این یک واقعیت است که پروتئین وی مهم ترین و ضروری ترین مکمل برای بدنسازان میباشد، در این مقاله میخواهیم به شما بگوییم که چگونه میتوانید این مکمل خانگی را در منزل برای خود آماده کنید.

111

رسیدن به رویاهایتان در بدنسازی بدون کمک گرفتن از پروتئین غیر ممکن میباشد، رژیم غذایی سالم بدون کمک گرفتن از پروتئین کافی غیر ممکن میباشد، برای عضله سازی، ریکاوری و افزدون به حجم عضلانی مناسب شما نیاز بیشتری به پروتئین نسبت به یک فرد عادی دارید و دریافت تمام این پروتئین فقط از راه خوردن غذاهای روزانه برای بدنسازان تقریبا غیر ممکن میباشد به همین منظور شما نیاز دارید که یک مکمل پروتئین مناسب داشته باشید.

پروتئین وی

یکی از دلایی که مکمل های وی بین تمام پروتئین ها محبوب تر هستند سرعت جذب آنها میباشد، مکمل های پروتئین به سرعت هضم شده و جذب عضلات میشوند و باعث ریکاوری و جلوگیری از تخریب عضلات بعد از تمرین میشوند به همین منظور بنظر میرسد بهترین گزینه برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن خرید یک مکمل پروتئین وی آماده از شرکت های معتبر و بزرگ تولید کننده ی مکمل های ورزشی میباشد، اما این تنها گزینه نمیباشد، اگر هزینه تهیه یک مکمل آماده برای شما بالا میباشد میتوانید این مکمل را در خانه نیز تهیه کنید.

تهیه یک مکمل پروتئین خانگی شاید کیفیت و سرعت جذب مکمل های وی موجود در بازار را نداشته باشد اما ویژگی های خوبی مثل هزینه بسیار پایین تر ، عدم استفاده از مواد نگه دارنده و طعم دهنده ها را دارد و همچنین دیگر احتمال خرید مکمل تقلبی وجود ندارد.

این نکته را فراموش نکنید اگر یک ورزشکار حرفه ای هستید هرگز یک مکمل خانگی نمیتوانید جایگزین مکمل هایی باشد که در آزمایشگاه ها و کارخانه های شرکت های معتبر تحت فرآیند های پیچیده و فرمول های خاص ساخته میشوند،

راهنمای گام به گام جهت تهیه مکمل پروتئین وی خانگی

ممکن است این روش در ابتدا برای شما کمی سخت و عجیب باشد، اما مطمئن باشید طرز تهیه این مکمل بسیار آسان است و اصلا پیچیده نیست فقط باید کمی دقت کنید و از مواد اولیه مناسب استفاده کنید.

همچنین بخوانید
مزایای مصرف موز در بهبود عملکرد ورزش

پروتئین وی یک پروتئین بسیار با کیفیت است که بر پایه شیر  و محصولات لبنی تولید میشود، تقریبا ۲۷درصد از ترکیبات شیر پروتئین میباشد که ۸۰درصد آن از نوع پروتئین کازئین و ۲۰ درصد مابقی آن پروتئین وی میباشد. آب باقی مانده از پنیر داری پروتئین با کیفیت بالا میباشد بنابراین نباید آن را دور بریزید در عوض میتوانید از آن برای تهیه پروتئین وی و یا در آشپزی از آن استفاده کنید.

قدم اول:

برای تهیه این پروتئین خانگی از هر محصول لبنی مانند ماست، آب پنیر و خامه میتوانید استفاده کنید اما بهترین گزینه استفاده از آب پنیر باکیفیت که هنگام تولید پنیر بدست می آید میباشد، تمامی مراحل بعدی برای همه این موارد یکی میباشد.

قدم دوم:

یک ظرف یا کاسه خالی بردارید و بروی آن یک یک صافی (همانند آبکش کوچک ) قرار دهید .

قدم سوم:

داخل صافی (ابکش) یک پارچه پنبه ای، پارچه حوله ای دولایه، یا چیزی همانند مشک قرار دهید.

قدم چهارم :

ماست یا آب پنیر را بر روی  پارچه پنبه بریزید، دورتا دور آبکش را با یک کیسه پلاستیکی کاملا بپوشانید و آن را برای حداقل هشت ساعت یا  یک شب کامل داخل یخچال قرار دهید.

قدم پنجم:

۸ ساعت بعد یا فردا ظرف را از یخچال خارج کنید و کیسه های پلاستیکی را که دور تا دور آن پیچده اید جدا کنید،مواد صفت شده در داخل آبکش پنیر ماست نامیده میشوند و ماده ی زرد رنگی که داخل ظرف پروتئین وی نامیده میشود که میتوانید آن را استفاده کنید.

تنها چیزی که ممکن است شما را آزار دهد طعم و مزه این مکمل خانگی می باشد که در خیلی از موارد با توجه به ماده اولیه بی مزه و یا حتی شور میباشد اما ارزش غذایی این ماده و مقدار پروتئین آن با مکمل های آماده برابری میکند و برای رفع این مشکل میتوانید برای مصرف آن از طعم دهنده های طبیعی استفاده کنید و یا با آن کیک و سایر خوراکی های خوش مزه درست کنید و یا مقداری از آن را با مکمل های خود مصرف کنید که صرفه اقتصادی بیشتری برای شما داشته باشد.

همچنین بخوانید
واقعیت هایی درباره ورزش روزانه

نکته: مصرف مکمل های خانگی ممکن است برای برخی از افراد مشکلات گوارشی ایجاد کند و هضم این مواد برای برخی ها بسیار مشکل میباشد.

لینک کوتاه مطلب : https://progym.ir/dR3o9

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

نظرات